Naslovnica Moja županija Novi početak školske godine uz značajne investicije! Evo što sve Zagrebačka županija...

Novi početak školske godine uz značajne investicije! Evo što sve Zagrebačka županija radi za svoje učenike

0
Foto: Zagrebačka županija

U osnovne i srednje škole kojima je osnivač Zagrebačka županija kreće 19.633 učenika, dok će se u osnovne škole kojima su osnivači gradovi upisati još 11.223 učenika, što čini ukupan broj od gotovo 31.000. Župan Stjepan Kožić osvrnuo se na radove koji su obavljeni tijekom ljetnih praznika, a u koje je uloženo više od 1,5 milijuna eura.

Radi se rekonstrukciji sportske dvorane u Srednjoj školi Vrbovec (662.000 eura), rekonstrukciji sustava grijanja u OŠ Ante Kovačića u Mariji Gorici (224.000 eura) te obnovi vanjskog igrališta u PŠ Repišće (215.000 eura). Nadalje, u SSŠ Samobor se uređuje parkiralište (200.00 eura), a u SŠ Ban Josip Jelačić u Zaprešiću sanirana je vodovodna mreža ((97.000 eura).

Uz navedeno, obnovljeni su podovi u OŠ Josipa Zorića u Dugom Selu (83.000 eura), završavaju se radovi na uređenju prizemlja u PŠ Cugovec (50.000 eura), sanirani su krovovi na OŠ Vladimir Deščak u Rakitju (50.000 eura) i OŠ Ljubo Babić u Jastrebarskom (40.000 eura), a pri kraju je i uređenje sanitarnih prostora u OŠ Đure Deželića u Ivanić-Gradu (37.000 eura). U tijeku su i postupci javne nabave za nove podove u sportskim dvoranama OŠ Rugvica i OŠ Vladimir Deščak u Rakitju, kao i za nove tribine uz vanjsko igralište PŠ Dubravica.

Tijekom press konferencije, Kožić je naglasio i opsežne radove na energetskoj obnovi te izgradnji novih objekata. U tijeku je izgradnja Glazbene škole Ferdo Livadić u Samoboru (1,7 milijuna eura) te novih radionica uz SŠ Dragutina Stražimira u Svetom Ivanu Zelini (1,4 milijuna eura), a obje investicije u potpunosti financira Zagrebačka županija.

Što se tiče energetske obnove, do kraja ove godine očekuje se završetak radova na OŠ Dragutina Domjanića u Zelini i pripadajuće sportske dvorane (5 milijuna eura) te SŠ Dragutina Stražimira (1,7 milijuna eura). U tijeku je i obnova OŠ Đure Deželića u Ivanić-Gradu vrijedna 2,4 milijuna eura te OŠ Kardinala Alojzija Stepinca u Krašiću (1,7 milijuna eura). Za ove projekte Županija je osigurala 5 milijuna eura kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti (NPOO), a ostatak iz vlastitog proračuna.

Foto: Zagrebačka županija

Župan Kožić posebno je istaknuo kako je Županiji iz NPOO-a odobreno i ugovoreno 80 milijuna eura bespovratnih sredstava za 12 projekata u školstvu, čija je ukupna vrijednost 94 milijuna eura. Ovi projekti uključuju izgradnju novih škola u Dugom Selu (21,8 milijuna eura) i Kominu (16,7 milijuna eura), kao i dogradnje postojećih škola diljem Županije.

“Kada je u pitanju gradnja škola, Zagrebačka županija ima puno ‘utakmica u nogama. Sada nam slijedi da se slikovito izrazim ‘svjetsko prvenstvo’ i uvjeren sam da ćemo ga završiti u korist naših učenika i nastavnika te osigurati jednosmjensku nastavu u Zagrebačkoj županiji”, rekao je Kožić.

Uz investicije, najavljeno je i zapošljavanje 270 pomoćnika u nastavi za 302 učenika, od kojih će 150 početi s radom odmah, dok će se ostali uključiti nakon što prođu potrebnu edukaciju. Na kraju konferencije, upućen je poseban apel vozačima i svim sudionicima u prometu da budu oprezni, posebice u blizini škola.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version