U četvrtak i petak provedeno je osposobljavanje 73 odabrana kandidata koji do sad nisu imali priliku završiti edukaciju za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi. Osim kandidata koji će rad započeti s prvim danom nastave, odnosno u ponedjeljak, 7. rujna, educiran je i dodatan broj osoba koji će biti angažirani u slučaju uključivanja dodatnih učenika ili odlaska nekog od zaposlenih pomoćnika.
– Tijekom izvođenja stručnog osposobljavanja stavljen je poseban naglasak na konkretne primjere iz prakse kroz koje su polaznici usvojili konkretna znanja i vještine za pružanje podrške učenicima s teškoćama u osnovnim i srednjim školama. Polaznici su aktivno sudjelovali u radu te tako pokazali motiviranost i spremnost za rad u ulozi pomoćnika u nastavi – kažu iz Zagrebačke županije.
U školskoj godini 2020./2021. odabrana su 162 pomoćnika u nastavi i jedan stručni komunikacijski posrednik koji će raditi sa 180 učenika u 28 osnovnih i osam srednjih škola na području Zagrebačke županije.
