Od Bundeka do Velike Gorice – u nedjelju zajednički hod za zdravu štitnjaču

Datum:

U nedjelju, 17. svibnja 2026., održava se javnozdravstveni hod, u organizaciji Hrvatske udruge za bolesti štitnjače. Akcija se provodi povodom Svjetskog dana svjesnosti o bolestima štitnjače, a cilj joj je podizanje svijesti o važnosti zdravlja štitnjače te pružanje podrške oboljelima.

Sudionici kreću u 7 sati ujutro s Bundeka, na križanju Ulice Savezne Republike Njemačke i Ulice Damira Tomljanovića Gavrana i kreću prema Velikoj Gorici.

Iz udruge poručuju kako žele potaknuti građane na informiranje o bolestima štitnjače te istaknuti važnost pravovremenog prepoznavanja i liječenja.

Prijave za sudjelovanje moguće su putem e-mail adrese udruga.stitnjaca@gmail.com.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Kako mladi gledaju društvene mreže? Evo što je pokazalo novo istraživanje

Gotovo polovica mladih u Europskoj uniji smatra da društvene...

PREGLED DEMOGRAFSKIH MJERA Evo što Zagrebačka županija nudi mladima, obiteljima i studentima

Roditelji u Zagrebačkoj županiji za svako novorođeno dijete mogu...

Hrvati sve češće putuju, ovo su najpopularnije destinacije

Putovanja su postala sve češća zanimacija velikog broja građana,...

Hrvatska danas obilježava Dan moždanog udara: Brza reakcija može spasiti život

Upućuje se apel građanima da nauče prepoznati simptome ove bolesti jer pravodobno reagiranje može biti presudno za spašavanje života.