Od danas bez mobitela u školama! Učenici ih smiju donijeti, ali evo što trebaju napraviti s njima

Datum:

Od ovog petka, 13. ožujka, u hrvatskim školama počinju vrijediti nova pravila o korištenju mobitela. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih uvelo je zabranu s ciljem smanjenja ometanja na nastavi, poticanja druženja među učenicima i suzbijanja digitalnog nasilja. Promjene su donesene izmjenama Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera, a pravila se razlikuju za osnovne i srednje škole.

Kako piše Net.hr, najveće promjene odnose se na osnovne škole. Učenici će mobitele smjeti donijeti u školu, ali ih tijekom cijelog boravka neće smjeti koristiti, ni na nastavi, ni za vrijeme odmora, niti u školskom dvorištu. Uređaji moraju biti isključeni i spremljeni u torbama ili ormarićima. Iznimke su moguće samo uz dopuštenje nastavnika u obrazovne svrhe ili zbog zdravstvenih potreba učenika.

U srednjim školama zabrana vrijedi tijekom nastave, dok srednjoškolci mobitele mogu koristiti za vrijeme odmora. Ipak, školama je ostavljena mogućnost da vlastitim pravilima uvedu strožu zabranu i prošire je na cijeli školski dan.

Kršenje ovih pravila tretirat će se kao neprihvatljivo ponašanje i može rezultirati pedagoškim mjerama.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Zagrebačka županija razvija novu turističku priču: pčelarstvo postaje atrakcija

Zaključci fokus skupine poslužit će za izradu Strategije razvoja apiturističke destinacije te razvoj novih turističkih proizvoda, api-ruta i digitalne platforme.

Croatia Internacional Chess Festival 2026 u Buševcu

Prvo izdanje Croatia International Chess Festivala, događaja koji želi...

FOTO RCK Održana radionica za odrasle – Uvod u 3D svijet

RCK Industrija 4.0 organizirala je dvodnevnu besplatnu, praktičnu radionicu...

Učenici OŠ Nikole Hribara uskoro će surađivati s vršnjacima iz Europe, odobren novi Erasmus+ projekt

Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren je novi Erasmus+ projekt...