Od danas bez mobitela u školama! Učenici ih smiju donijeti, ali evo što trebaju napraviti s njima

Datum:

Od ovog petka, 13. ožujka, u hrvatskim školama počinju vrijediti nova pravila o korištenju mobitela. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih uvelo je zabranu s ciljem smanjenja ometanja na nastavi, poticanja druženja među učenicima i suzbijanja digitalnog nasilja. Promjene su donesene izmjenama Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera, a pravila se razlikuju za osnovne i srednje škole.

Kako piše Net.hr, najveće promjene odnose se na osnovne škole. Učenici će mobitele smjeti donijeti u školu, ali ih tijekom cijelog boravka neće smjeti koristiti, ni na nastavi, ni za vrijeme odmora, niti u školskom dvorištu. Uređaji moraju biti isključeni i spremljeni u torbama ili ormarićima. Iznimke su moguće samo uz dopuštenje nastavnika u obrazovne svrhe ili zbog zdravstvenih potreba učenika.

U srednjim školama zabrana vrijedi tijekom nastave, dok srednjoškolci mobitele mogu koristiti za vrijeme odmora. Ipak, školama je ostavljena mogućnost da vlastitim pravilima uvedu strožu zabranu i prošire je na cijeli školski dan.

Kršenje ovih pravila tretirat će se kao neprihvatljivo ponašanje i može rezultirati pedagoškim mjerama.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

VG Vodoopskrba najavila radove – Dio ovog naselja nekoliko sati ostaje bez vode

Stanovnici dijela Mraclina u srijedu, 24. lipnja, nekoliko će...

Mlade snage stigle na Grabu: Mikulin i Cindrić novi igrači Mraclina!

Rečenica "s velikim zadovoljstvom predstavljamo novo pojačanje naše seniorske...

Nagradni lipanj u KTC supermarketu u Velikoj Gorici

KTC supermarket tako još jednom donosi kombinaciju povoljne kupnje i dodatnih pogodnosti za svoje kupce na početku ljetne sezone.