Naslovnica Vijesti Policija u akciji zaštite pješaka

Policija u akciji zaštite pješaka

0
02.05.2020. Velika Gorica. Prva svibanjska subota u Gradu. Foto: David Jolić/rvg.hr

Iz Policijske uprave zagrebačke najavili su za sutra novu akciju, a ovoga puta radi se o zaštiti pješaka. Kako bi zaštitili pješake, policija će posebnu pozornost obratiti na prekršaje vozača.

– Cilj je akcije smanjenje broja prometnih nesreća i broja stradalih osoba, a posebice pješaka kao najranjivije skupine u prometu. Vozače pozivamo da prilagode brzinu kretanja i propuštaju pješake na obilježenim pješačkim prijelazima kao i da obrate pažnju na pješake koji kolnik prelaze izvan mjesta obilježenog za prelazak te ih pozivamo da kolnik prelaze samo na za to obilježenim mjestima i poštuju zeleno svjetlo na semaforu – kazali su iz policije.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version