U povodu Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije, u Pokupskom je položeno cvijeće i zapaljene su svijeće u spomen na sve poginule hrvatske branitelje.
Kod spomenika na mostu preko Kupe okupili su se predstavnici županije, braniteljskih udruga i lokalne vlasti kako bi odali počast onima koji su svoje živote položili u Domovinskom ratu.

Zamjenik župana Ervin Kolarec poručio je da most u Pokupskom predstavlja jedno od najvažnijih mjesta sjećanja na poginule branitelje s područja županije, ali i na sve sudionike Domovinskog rata.
– Naši hrvatski branitelji najzaslužniji su što živimo u slobodnoj i samostalnoj domovini Hrvatskoj. Već tradicionalno uoči Dana branitelja Zagrebačke županije, nalazimo se u Pokupskom, na mostu na rijeci Kupi kako bi paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca odali počast svim hrvatskim junacima i vitezovima, svima onima koji su dali svoj život za Hrvatsku. Upravo njihova imena, ostat će zlatom upisana u temelje lijepe naše – istaknuo je Kolarec.

Dodao je kako županija kontinuirano surađuje s braniteljskim udrugama te financijski podupire njihove programe i projekte. Istaknuo je i da svake godine oko 120 hrvatskih branitelja koristi mogućnost liječenja u Specijalnoj bolnici Naftalan.
Uz Kolareca, vijence su položili i načelnik Općine Pokupsko Božidar Škrinjarić te potpredsjednik Županijske skupštine Goran Navoj, dok je molitvu predvodio vlč. Franjo Ćuk. Središnje obilježavanje Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije održat će se u subotu, 27. lipnja, u Novim dvorima u Zaprešiću, s početkom u 11 sati.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
