Sisak će od 28. do 31. svibnja ponovno postati domaćin Sisačkog sajma cvijeća, manifestacije koja traje još od 1967. godine i danas slovi kao jedna od najprepoznatljivijih cvjetnih priredbi u Hrvatskoj. Ovogodišnje izdanje održava se pod temom “Sisačka slavna povijest”, a građane i posjetitelje očekuju cvjetne instalacije, koncerti, radionice i programi na više lokacija u gradu.
Sajam će tradicionalno otvoriti Cvjetni korzo 28. svibnja u 18 sati kod CIKS-a, čime će simbolično početi četverodnevni program ispunjen cvjetnim aranžmanima, nastupima i sadržajima za sve generacije.
Na sajmu će sudjelovati oko 20 izlagača cvjetnih instalacija te više od deset rasadnika i prodavača sadnica, uz brojne obrtnike i OPG-ove iz Siska, Sisačko-moslavačke županije i drugih dijelova Hrvatske. Posjetitelji će moći kupiti cvijeće, ukrasno bilje, sadni materijal i proizvode domaćih proizvođača.
Poseban naglasak ove godine stavljen je na perunike, hrvatski nacionalni cvijet. Sajam će obilježiti i donacija obitelji Barlović, čime se nastavlja priča o Sisku kao “gradu perunika”. Podsjetimo, Sisak je još 2007. godine postao prvi hrvatski grad s javnim parkom posvećenim upravo toj biljci.
Uz hortikulturni dio programa, Grad Sisak vraća i turističku nagradu “Zlatna Viktorija”, koja se dodjeljuje za doprinos uređenju grada. Ponovno će se birati najljepše uređene okućnice, balkoni i poslovni prostori.
Program uključuje i brojne radionice, predavanja te glazbene nastupe. Među izvođačima su učenici Glazbene škole Frana Lhotke, Puhački orkestar Siscia, Kristijan Beluhan i Ajngemahtec kvartet, Rebecca band te Hrvatsko pjevačko društvo Danica, dok će završni koncert održati Klapa Kolapjani.
