Naslovnica Crna kronika Sud u Velikoj Gorici odbio žalbe navijača Hajduka, i dalje ostaju u...

Sud u Velikoj Gorici odbio žalbe navijača Hajduka, i dalje ostaju u pritvoru

0
23.05.2022., Velika Gorica - U tijeku je ispitivanje navijaca nakon nereda na autocesti A1 kod Desinca. Dio navijaca doveden je na Zupanijski sud u Velikoj Gorici. Photo: Slaven Branislav Babic/PIXSELL

Izvanraspravno vijeće velikogoričkog Županijskog suda odbilo je žalbe skupine od 11 navijača Hajduka kojima je nakon napada na policiju u Desincu određen jednomjesečni pritvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela.

“Vijeće smatra da su neosnovani prigovori koji osporavaju postojanje osnovane sumnje, kao i oni kojima se osporava postojanje posebnih okolnosti koje upućuje na opasnost od ponavljanja kaznenog djela”, stoji u izvješću Suda.

Kako se neslužbeno može doznati, Županijski sud će o žalbama preostalog 31 navijača odlučivati početkom sljedećeg tjedna. Njihovi odvjetnici, prenose mediji, traže da im se istražni zatvor zamijeni mjerama opreza poput redovitog javljanja u policijsku ostaju i zabrane odlazaka na nogometne utakmice. Neslužbeno, velika je vjerojatnost da će i u slučaju preostalih uhićenih odluka Suda biti identična kao u ovom današnjem.

Podsjetimo, navijači Hajduka, 31 punoljetni muškarac i 11 mlađih punoljetnika, pritvoreni su zbog sumnji da su zaustavili promet na autocesti i nasrnuli na policajce kod benzinske postaje, pri čemu su bacali razna pirotehnička sredstva, boce, kamenje, iščupane prometne znakove, požarne aparate, kante za smeće i druge predmete.

U sukobu je ozlijeđeno 20 policajaca i 14 osumnjičenika, a četiri navijača su propucana nakon što je policija upotrijebila vatreno oružje.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version