Policijska postaja Velika Gorica jučer je u vremenu od 07,00 do 15,00 sati na svome području provela je preventivno–represivnu akciju „Nadzor korištenja sigurnosnog pojasa“ usklađeno sa zemljama EU.
– Prilikom postupanja utvrdili smo 32 ciljana prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa vezano za akciju – kažu iz PP Velika Gorica.
Jedni od najčešćih uzroka prometnih nesreća s najtežim posljedicama su nevezanje sigurnosnog pojasa i korištenja dječjih sjedalica, naročito u prometnim nesrećama u kojima dolazi do prevrtanja vozila i ispadanja vozača ili putnika.
