Nesnosne vrućine su zavladale diljem zemlje, a usprkos svakodnevnim upozorenjima županijskog Zavoda za javno zdravstvo, posljedice toplotnog udara su, čini se, neizbježne. To svakako potvrđuje i povećani broj intervencija Hitne medicinske pomoći diljem Zagrebačke županije. U zadnjih 48 sati imali su 172 intervencije i skoro 400 poziva..
– Od kako su krenule ove vrućine povećao se i broj poziva i intervencija. U utorak smo imali 221 poziv i 88 intervencija, a jučer tj. zadnja 24 sata ukupno 84 intervencije i 170 poziva. Osim pogoršanja kroničnih stanja kod ljudi zbog ovih vrućina, imali smo i dosta intervencija zbog klasičnih simptoma toplotnog udara, malaksalost, dehidracija, vrtoglavice, najviše kod djece i starijih ljudi – rekao nam je Stjepan Petričević, voditelj Prijavno-dojavnog medicinskog centra Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije.
Kako ne biste i sami postali dio ove statistike čuvajte sebe i svoje najbliže, ne izlazite na sunce od 10 do 18 sati, pijte dovoljno vode, rashladite dom, a u slučaju potrebe kontaktirajte Hitnu medicinsku pomoć na 112 ili 194.
