Ukrajinska zajednica Velike Gorice aktivno nastavlja s programom učenja hrvatskog jezika i povijesti. Pod energičnim vodstvom Rudolfa Vujevića, ravnatelja Državne škole za javnu upravu i koordinatorom svih aktivnosti ukrajinskih obitelji, koje su utočište od ratnih strahota našle u našem gradu, kreću na novo putovanje.

Nakon upoznavanja sa znamenitostima i ljepotama Turopolja, Zagreba i Plitvičkih jezera u subotu ujutro pun autobus znatiželjnih putnika, uz stručno vodstvo prof. Marije Paterlj, kreće nešto južnije.
– Ide 50 Ukrajinaca, jer toliki je kapacitet busa, a prijavilo ih se više od 70. U programu nam je posjet Svetištu Majke Božje Trsatske, obilazak i susret s vjerskim čelnicima. Oni su različitih vjera, ali Bog je jedan i svak’ moli za sebe i svoju domovinu. Obzirom na vrijeme i situaciju u Ukrajini molimo za mir, kao i za naše poginule hrvatske branitelje, jer dani sjećanja na stradanja u Vukovaru i Škabrnji su najtužniji dani u novijoj hrvatskoj povijesti – rekao nam je Vujević.

Slijedi posjet i obilazak znamenitosti Rijeke, odlazak u Selce i u povratku u Fužine.
– Uz zahvalu gradonačelniku gosp.Ačkaru,Turističkoj zajednici,Pučkom otvorenom učilištu, posebna zahvala ide našem domaćinu u Rijeci, prof. Nikici Sečenu, ravnatelju Centra za mlade Izvor – poručio je Vujević.
