Naslovnica Crna kronika USKOK podigao optužnicu protiv dva policajca zbog uzimanja novaca od migranata

USKOK podigao optužnicu protiv dva policajca zbog uzimanja novaca od migranata

0
Policija u graničnoj ophodnji/Screenshot YT
USKOK je, nakon provedene istrage, pred Županijskim sudom u Zagrebu podigao optužnicu protiv dvojice policijskih službenika hrvatskih državljana, starosti 48 i 29 godina, zbog počinjenja kaznenog djela zlouporabe položaja i ovlasti.

– Optužnicom se I. i II. okr. terete da su 4. kolovoza 2023. u Policijskoj postaji Slunj, kao policijski službenici Policijske postaje Ogulin prilikom pružanja ispomoći policijskim službenicima Policijske postaje Slunj vezano za postupanje prema stranim državljanima koji su nezakonito ušli u Hrvatsku, s ciljem da se nepripadno materijalno okoriste, od stranih državljana tražili novac koji su potom zadržali. Naime, dok je II. okr. popisivao podatke stranih državljana, I. okr. je od njih zatražio da prikupe i predaju im svaki po 10,00 eura, navodeći kao razlog trošak njihovog prijevoza do Zagreba. Nakon prikupljanja novca, četvorica stranih državljana su iznos od ukupno 220,00 eura predali I. okr., a koji novac su I. i II. okr. zadržali u zajedničku korist čime su oštetili strane državljane – izvijestili su izt USKOK-a.

 

 

Naslovnica: Policija u graničnoj ophodnji/Screenshot YouTube

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version