Velikogoričke mažoretkinje vratile su se s 46. državnog turnira mažoret sporta s impresivnim nizom rezultata. Natjecanje je održano 19. travnja u Sportskoj dvorani Zeleni brijeg, okupilo je 26 timova iz cijele Hrvatske, a Velikogoričanke su se predstavile s 13 koreografija u četiri dobna uzrasta i s četiri rekvizita.
Najuspješnije su bile u kategorijama velikih formacija, gdje su osvojile čak četiri zlata, štap djeca, pom pon djeca, mix juniori i mace seniori. Još dva prva mjesta stigla su u mini formacijama mace, u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.
Uz to, Velikogoričke mažoretkinje osvojile su i dva druga mjesta, i to u disciplini classic štap kadeti te batonflag juniori. Kadeti su u velikoj formaciji štap završili treći, kao i juniorke u solo i duo izvedbama mace.
Turnir je održan u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske te Mažoretkinja Martinčica iz Martinske Vesi, a osim borbe za državne naslove bio je i kvalifikacijski za Europsko prvenstvo koje će se od 24. do 28. lipnja održati u Varaždinu.
