Tijekom vikenda od 15. do 17. svibnja policija u Velikoj Gorici provela je akciju pojačanog nadzora vozila i vozača, pri čemu je utvrđeno ukupno 38 prometnih prekršaja, od čega 14 ciljanih.
Policija je zabilježila osam slučajeva vožnje pod utjecajem alkohola, dok su tri vozača uhvaćena bez položenog vozačkog ispita, a još tri nisu koristila sigurnosni pojas. Uz to, evidentirana su i 24 druga prometna prekršaja. Također, dogodilo se osam prometnih nesreća, jedna s lakše ozlijeđenom osobom, dok je sedam nesreća završilo samo s materijalnom štetom.
Zbog težih prekršaja uhićeno je ukupno pet osoba, koje su uz optužni prijedlog prepraćene na Općinski sud – prekršajni odjel. Među njima su tri vozača zbog vožnje pod utjecajem alkohola i dva vozača zbog upravljanja vozilom bez položenog vozačkog ispita
Najveća izmjerena koncentracija alkohola zabilježena je u nedjelju, 17. svibnja, u 2:25 sati na Trgu kralja Tomislava u Velikoj Gorici. Policija je 19-godišnjaka s 1,86 g/kg alkohola u organizmu. Mladić je uhićen i priveden na Općinski prekršajni sud. U optužnom prijedlogu policija je zatražila novčanu kaznu od 1.330 eura i zabranu upravljanja vozilom B kategorije na tri mjeseca, no sud mu je izrekao kaznu od 800 eura i zabranu vožnje na mjesec dana.
