65 učenika iz dvadeset učeničkih zadruga Zagrebačke županije ovih dana boravi u Osječko-baranjskoj županiji. Riječ je o trodnevnom susretu organiziranom u sklopu projekta Međužupanijske suradnje učeničkih zadruga, čiji je cilj razmjena iskustava, znanja i povezivanje mladih zadrugara iz različitih dijelova Hrvatske.
Domaćin ovogodišnjeg susreta je Osnovna škola Franje Krežme u Osijeku, koja je za učenike i njihove voditelje pripremila bogat program. Tijekom boravka sudjeluju u radionicama, druže se s vršnjacima te obilaze kulturne i prirodne znamenitosti Slavonije i Baranje. Na rasporedu su posjeti Tvrđi u Osijeku, Kopačkom ritu, Državnoj ergeli Đakovo, te obilazak mjesta Batina i Karanac. Kroz te aktivnosti učenici imaju priliku bolje upoznati tradiciju, običaje i prirodne ljepote kraja koji posjećuju.
“Cilj ovog projekta je upoznavanje zadrugara s posebnostima drugih županija u Republici Hrvatskoj, usvajanje novih znanja i vještina te stjecanje novih poznanstava i prijateljstava”, poručuju iz Zagrebačke županije.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom
