Koncertom Zagrebačkog tamburaškog kvarteta u drvenoj ljepotici Kapele sv. Barbare u Velikoj Mlaki, počeo je 5. Festival drvenih kapela Sancta Barbara.
– Bilo je to sjajno otvaranje Festivala, koje nas je sve oduševio! Dečki su uspjeli publiku ugoditi na najljepše i sinkronizirati pljesak koji je trajao i trajao – istaknuli su organizatori te pozivaju večeras na novi koncert.

Večeras će u Kapeli sv. Barbare u Brestu Pokupskom nastupiti Terezija Cukrov na fortepianu, replici instrumenta iz Mozartova vremena. Koncert počinje u 20 sati.
Inače, ovogodišnji festival održava se na sedam lokacija, a na ladanje će na novu lokaciju – u Donje Podotočje. Za 5. rođendan promjenili su i vizual festivala, ali ga i posvetili čuvaru kulturne baštine, nedavno preminulom Božidaru Škofaču. Cijeli program pronađite ovdje.
