Grbin: Ivo Jelušić će u Velikoj Gorici uvesti red

Datum:

Predsjednik SDP-a Peđa Grbin, u sklopu kampanje za lokalne izbore, stigao je u Veliku Goricu kako bi zajedničkom kandidatu SDP-a, HSS-a i GLAS-a za gradonačelnika Velike Gorice, Ivi Jelušiću, dao podršku.

Prilikom obraćanja dotaknuo se optužnice protiv bivšeg HDZ-ovog ministra Lovre Kuščevića te naglasio kako je ona samo jedna u nizu optužnica koja pokazuje koliko je Hrvatska danas okovana korupcijom i organiziranim kriminalom.

– Međutim korupcija nije samo na nacionalnom nivou već i u Zagrebačkoj županiji te Velikoj Gorici u kojoj je nemoguće dobiti posao ako nisi umrežen. To možda prolazi ispod radara građanima i građankama Hrvatske, ali ljudi u Velikoj Gorici znaju da ne možeš dobiti posao na izgradnji kanalizacije, javne rasvjete pa čak niti na obnovi škola ako nisi dio jedne ekipice – kazao je Grbin te dodao kako su posljedica toga da se poslovi odugovlače, koštaju više i da ćemo morati plaćati penale i vraćati novac dobiven iz EU fondova za brojne projekte.

– To je posljedica jedne netransparentne koruptivne politike, a kojoj 16.svinja u Velikoj Gorici, Zagrebačkoj županiji i čitavoj Hrvatskoj trebamo reći dosta i tada počinje uvođenje reda. A onaj koji će uvesti red u Veliku Goricu je Ivo Jelušić – naglasio je Grbin.

Peđa Grbin dao podršku zajedničkom kandidatu za gradonačelnika Velike Gorice Ivi Jelušiću foto:Petra Škrinjarić/rvg.hr

Zahvalivši predsjedniku Grbinu na podršci, Ivo Jelušić je u svom obraćanju istaknuo nekoliko važnih problema u Velikoj Gorici.

– Ovaj gorički HDZ je upropastio Tržni centar, koji je trebao biti gorički Importane. Pogledajte ga na što liči, toga nema niti u Mrduši Donjoj. Svoj većinski udio dao je privatniku. Također upropastio je i komunalno poduzeće, jedno od rijetkih, možda i jedino u Hvatskoj, koje je otišlo u stečaj. Također, na putu je i da uništi najveću investiciju, projekt Aglomeracije. Projekt za pročistač je poništen, novi ne raspisuju jer pošten i odgovoran ne znaju, a s Petekom više ne smiju – istaknuo je Jelušić dodavši kako u gradu postoji strah i da se ljudi boje za svoj posao i egzistenciju ako nisu umreženi s HDZ-om.

– Vjerujem u 85 posto građana koji ne daju podršku HDZ-u i da neće niti ovaj put i da će reći dosta. Gorica zaslužuje reda – zaključio je Jelušić.

Peđa Grbin dao podršku zajedničkom kandidatu za gradonačelnika Velike Gorice Ivi Jelušiću foto:Petra Škrinjarić/rvg.hr

Sa svojim kolegama i prethodnicima složio se i SDP-ov kandidat za župana Mihael Zmajlović koji također smatra kako su korupcija i neefikasnost okovali ne samo ovaj grad nego i cijelu Zagrebačku županiju.

– Mi nudimo konkretne stvari poput otvorene i transparentne županije, otvorene gradove. Želimo ponuditi ljudima rješenje za ono što bi danas trebalo biti normalno, a to je da imate adekvatnu primarnu zdravstvenu zaštitu. Županija je osnivač Domova zdravlja, Zavoda za hitnu medicinu i zavoda za javno zdravstvo, a to su ustanove koje danas uopće ne funkcioniraju – rekao je Zmajlović koji je za to okrivio 20-godišnju neefikasnu sadašnju vlast.

Na kraju je pozvao sve građane da 16.svibnja izađu na izbore i naprave promjenu.

– Ovo je prilika da unesemo modernu viziju, energiju i snagu te da radimo na boljitku svih građana – poručio je Zmajlović.

Peđa Grbin dao podršku zajedničkom kandidatu za gradonačelnika Velike Gorice Ivi Jelušiću foto:Petra Škrinjarić/rvg.hr

 

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...

U Jastrebarskom predstavljen novi model civilne službe – obuka kreće u kolovozu

U Jastrebarskom je danas predstavljen program civilne službe i...

Udruga koja stoji iza akcija čišćenja na Čiču – „Želimo vratiti stari sjaj jezera“

Razgovarala: Gianna Kotroman Jezero Čiče posljednje tri godine ponovno okuplja...