‘Od izvora do mora’ akcija za zelenije gradove, a kojoj će se priključiti i Velika Gorica

Datum:

Velika Gorica, jedan je od 30 hrvatskih gradova, koji će se i ove godine priključiti ekološkom projektu ‘Od izvora do mora’.

Uz promicanje zaštite vodnoga bogatstva Hrvatske i poticanje na primjereno odlaganje otpada, cilj projekta je sadnja drveća u urbanim sredinama s ciljem smanjenja ispuštanja ugljikova dioksida i snižavanje temperature zraka.

Na natječaj, koji je trajao mjesec dana, imali su se pravo prijaviti svi gradovi koji žele pošumiti određene prostore na svojem području, a shodno tome imaju obvezu od 15. travnja do 14. lipnja organizirati jednodnevnu akciju čišćenja u suradnji s mjesnim udrugama i volonterima.

Tri najuspješnija grada podijelit će nagradni fond od 45 tisuća eura namijenjen kupnji sadnica drveća za urbano pošumljavanje.

Inače, na prošlogodišnji natječaj prijavilo se 28 gradova koji su s gotovo pet tisuća volontera u akcijama čišćenja iz prirode uklonili 152 tone ambalažnoga otpada i primjereno ih odložili.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Kako mladi gledaju društvene mreže? Evo što je pokazalo novo istraživanje

Gotovo polovica mladih u Europskoj uniji smatra da društvene...

PREGLED DEMOGRAFSKIH MJERA Evo što Zagrebačka županija nudi mladima, obiteljima i studentima

Roditelji u Zagrebačkoj županiji za svako novorođeno dijete mogu...

Hrvati sve češće putuju, ovo su najpopularnije destinacije

Putovanja su postala sve češća zanimacija velikog broja građana,...

Hrvatska danas obilježava Dan moždanog udara: Brza reakcija može spasiti život

Upućuje se apel građanima da nauče prepoznati simptome ove bolesti jer pravodobno reagiranje može biti presudno za spašavanje života.