Naslovnica Vijesti Autotrans najizgledniji novi prijevoznik na gradskim linijama – ugovor ‘težak’ 20,56 milijuna...

Autotrans najizgledniji novi prijevoznik na gradskim linijama – ugovor ‘težak’ 20,56 milijuna eura

0
Foto: Autotrans

Danas je objavljena Odluka o odabiru novog autobusnog linijskog prijevoznika koji bi umjesto ZET-a trebao idućih sedam godina voziti putnike na gradskim linijama, doznajemo iz gradske uprave. Na treći po redu natječaj Grada Velike Gorice javile su se dvije tvrtke, a prihvaćena je ponuda Autotransa u visini 20,56 milijuna eura. Druga je bila ponuda tvrtke Autoturist iz Samobora u visini 21,18 milijuna. Grad kao naručitelj je odbio ovu ponudu, jer je, osim više cijene, prijevoznik naveo kako autobusi koji bi izvršavali prijevoz ne zadovoljavaju normu motornih vozila Euro V ili jednakovrijednu iz čega se može zaključiti da se radi o starijim tipovima vozila, piše, među ostalim, u Odluci koju je 4.siječnja potpisao gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Rok za žalbu je deset dana, pa bismo do sredine mjeseca trebali znati je li natječaj i uspješno okončan.

ZET će i dalje voziti međužupanijske linije koje spajaju Veliku Goricu sa Zagrebom, a podsjećamo kako će prijevoz na linijama novog prijevoznika unutar goričkog područja za sve korisnike biti besplatan.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version