U Pisarnici Grada Velike Gorice danas je zaprimljena ostavka gradonačelnika Dražena Barišića, kažu iz Grada Velike Gorice.
– Prema odredbama Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, dužnost gradonačelnika do kraja mandata obnašat će zamjenik gradonačelnika koji je na kandidaturi za izbor gradonačelnika bio naveden kao prvi. U slučaju Velike Gorice to je Krešimir Ačkar – stoji u priopćenju iz Grada Velike Gorice.
Tako je Velika Gorica u gotovo tri mjeseca dobila i treću osobu na vodećoj poziciji u Gradu. Nakon uhićenja, Dražen Barišić ovlastio je Ervina Kolarca da preuzme vođenje Grada, a budući da je sada dao ostavku, prema zakonu, tu dužnost preuzima njegov prvi zamjenik Krešimir Ačkar.
