Naslovnica HOTNEWS Brojni domaći i regionalni glazbenici ponovno će zapjevati u čast velikom umjetniku...

Brojni domaći i regionalni glazbenici ponovno će zapjevati u čast velikom umjetniku Kemalu Montenu

Kao i prošle godine, izvođače će na pozornici pratiti glazbeni producent Nikša Bratoš sa svojim orkestrom.

0

Desetak dana dijeli nas od koncertnog spektakla Prijatelji i Kemo – Hiljade pahulja bijelih koji će se drugu godinu zaredom održati u znak sjećanja na jednog od najvećih kantautora i glazbenika u regiji, Kemala Montena.
 

19.01.2016., Zagreb, KD Vatroslava Lisinskog,Koncert “Prijatelji i Kemo – Hiljade pahulja bijelih”,foto: Suzana Majstorović/Cityportal.hr

Koncertna dvorana Vatroslav Lisinski u utorak 17. siječnja odzvanjat će zvukovima antologijskih hitova ove glazbene legende u izvedbi njegovih kolega i prijatelja Tereze Kesovije, Gabi Novak, Gorana Karana, Borisa Novkovića, Halida Bešlića, Hanke Paldum, Helene Blagne, Ibrice Jusić, The Frajli, Jasne Gospić, Matije Dedić, Željka Bebeka, Nede Ukraden, Paule Jusić, Teške Industrije, Željka Samardžića, Amira Kazića Lea te Dražena Žerića Žere. Posjetitelje očekuje glazbena večer prepuna emocija i uspomena kojom će se obilježiti druga obljetnica Kemalove smrti.

19.01.2016., Zagreb, KD Vatroslava Lisinskog,Koncert “Prijatelji i Kemo – Hiljade pahulja bijelih”,foto: Suzana Majstorović/Cityportal.hr

Kao i prošle godine, izvođače će na pozornici pratiti glazbeni producent Nikša Bratoš sa svojim orkestrom, a ove godine će prvi put nastupiti i Goran Karan: „Kemal Monteno je svojom dušom pjevao iz srca Sarajeva. Donosio je ljubav u naše živote, vraćao nam svojim glasom ljude koje volimo. Vjerovali smo mu jer je glazba iz njega izlazila prirodno. Pjevao je istinu o sebi i nama. A te pjesme vremenom ne stare, tako ih je Kemo donio, da nam traju i poslije njega“.

19.01.2016., Zagreb, KD Vatroslava Lisinskog,Koncert “Prijatelji i Kemo – Hiljade pahulja bijelih”,foto: Suzana Majstorović/Cityportal.hr

A hitove omiljenog sarajevskog kantautora na ovogodišnjem koncertu interpretirat će i The Frajle: “Upoznale smo dragog Kemu samo nekoliko tjedana prije nego što nas je napustio. Bio je veseo, pun glazbe i želje za sviranjem i pjevanjem. Nismo ni izgovorili imena, a već smo uzeli gitare te zasvirali i zapjevali zajedno. Upoznali smo se kroz pjesmu, kako drugačije. Nažalost, nakon tog susreta više se nismo sreli, ali svirat ćemo i pjevat ćemo kao da je on s nama te ćemo slaviti njegove pjesme i njegov život s njegovim prijateljima. Drago nam je što su njegovi prijatelji pozvali i nas da budemo dio te večeri“.
 
Ovaj koncertni spektakl u programu City radija najavili su Paula i Đelo Jusić. Što su nam ispričali, ali i kakva je atmosfera bila na prošlogodišnjem koncertu, poslušajte OVDJE.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version