Seniorsko Prvenstvo Hrvatske u Zagrebu okupilo je proteklog vikenda hrvatske karatiste, a među njima su bili i naši Velikogoričani, Ines Grdenić, Petar Orešković i Lucija Kirinić iz Karate kluba Velika Gorica.
Na ovom državnom natjecanju, gorička ekipa pod vodstvom trenera Gorana Živkovića osvojila je dvije brončane medalje.
Nakon četiri borbe, Ines je osvojila broncu u kategoriji do 55 kilograma.
– Iako smo možda očekivali bolji rezultat jer je Ines iskusna i kvalitetna natjecateljica, na žalost u polufinalnom meču odlučivale su nijanse. Inese je do sada u svojoj karijeri osvojila četiri europske i jednu svjetsku medalju u mlađim uzrasnim kategorijama te su u zadnjih 14 godina nije vraćala doma bez medalje s državnog prvenstva, a najčešće zlatom oko vrata – govori nam trener Živković.
S broncom oko vrata vratio se i Petar Orešković koji je nastupio u kategoriji do 60 kilograma dok se s petim mjestom mora zadovoljiti mlada Lucija Kirinić kojoj je ovo bilo prvo seniorsko prvenstvo. Iz kluba ističu njen veliki talent te da njezini najbolji rezultati tek slijede.
