
Početak projekta ‘Kvalitetna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog života’ pod pokroviteljstvom Grada Velike Gorice započeo je radionicom kuhanja jučer (utorak, 28.09.2021.) u Srednjoj strukovnoj školi. Voditeljica projekta dipl.ing. Mirna Trumbetaš, nutricionist, kazala je o osnovnim smjernicama projekta:

Kroz predavanja eminentnih stručnjaka, debate, okrugle stolove te radionice kuhanja učenici Srednje strukovne škole će savladati osnovna znanja o pravilnoj prehrani i izboru namirnica. Cilj projekta je edukacija i osvještavanje učenika o pravilnoj i zdravoj prehrani. Poboljšavanje prehrambenih navika učenika, smanjenje pretilosti te poticanje na bolji izbor namirnica u školskoj kantini, trgovini ili nekom drugom prodajnom mjestu.

Na radionici je sudjelovalo petnaest učenika Srednje strukovne škole iz zanimanja mehatroničar, tehničar za mehatroniku, frizer, pediker, pomoćni kuhar i slastičar. Nakon kratkog uvodnog predavanja šefa Gorana Marka Beusa, koji je osmislio meny za radionicu, učenici su pripremili: carpaccio od tune, salatu Caprese, gaspacho lešo povrće, hladnu juhu, varivo od piletine i povrća, tjesteninu sa šalšom, proljetni rižoto od tikvica i šampinjona s kurkumom, namaz od sira i vrhnja s bućinim uljem uz pržene bućine koštice i sjeckani vlasac, uz koji je odlično pristajao kruh od integralnog brašna, koji su također pripremili učenici.
Galerija fotografija
