Skupna izložba ”Novi motivi” članova Udruge ULIKUMVG-a otvorena je jučer (petak, 15.05.2026., 18 sati) u Galeriji Trumbetaš Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica.

Likovni umjetnici ovom izložbom prezentiraju svoja najnovija umjetnička djela, po slobodnom izboru različitih tehnika, poetika, a opet povezanih u jednu cjelinu postava.
Umjetnici izlaze iz vlastite zone komfora koristeći se novim tehnikama, alatima, ali i motivima na kojima koristeći svoje likovno znanje i vještine otvaraju nove svjetove, a s njima i nova stvaranja dovodeći umjetnost na neku novu plohu kreacije.
Prikazana je različitost od klasičnog realizma, impresionizma, figurativnog ekspresionizma do apstrakcije. Svaki umjetnik je svojim radom oplemenio i doprinio bogatstvu kulturnog života našeg grada. Prezentirana djela stvorena su koristeći raznolike tehnike, od ulja, akrila, kombinirane tehnike mozaika u pijesku sve do fuzije u staklu, što također ukazuje na raznolikost i bogatstvo umjetničkih osobnosti.
Autori likovnih djela: Stjepan Rožić, Ružica Stipić, Melita Zajec, Katica Trumbetaš, Ante Živković Fošar, Dubravka Kuzmič, Zvonimir Noth, Ivo Vlašić, Želimir Šajh i Jelena Pavković. (Tekst: Popratni letak izložbe)
Galerija fotografija