Naslovnica Sport FOTO – Petak kad je otiš’o Zigi

FOTO – Petak kad je otiš’o Zigi

0

Neki petki prođu kao i svaki drugi, a neki ostanu zapisani za sva vremena. Ovaj će u Mraclinu ostati upamćen kao petak kad je otišo Zigi i oprostio se od aktivnog igranja nogometa.

Igor Hajduk – Zigi, legenda turopoljskog nogometa, odigrao je svoju posljednju službenu utakmicu. Posljednji put istrčao na travnjak u dresu NK Mraclin i posljednji put osjetio onu posebnu emociju ponosa i ljubavi koju samo nogomet može dati. A onda je napravio ono po čemu ćemo ga pamtiti. Zabio je drugi gol Mraclina u konačnici rezultata 2:5.

Još jedan. Posljednji u službenoj utakmici, jedan od nekoliko stotina koje je kroz godine u karijeri pospremio u mreže diljem Hrvatske i Turopolja. Kao da je sudbina htjela da se krug zatvori baš onako kako i treba – s loptom u golu i osmijehom na licu. Teško je u nekoliko rečenica opisati sve ono što je Zigi značio Mraclinu, suigračima, navijačima i nogometu ovoga kraja. Nisu to samo golovi, pobjede i utakmice. To su godine odricanja, prijateljstva, zajedništva i ljubavi prema klubu i nogometu koju ne možeš izmjeriti statistikom. Na rastanku nije nedostajalo ni emocija – uz pljesak suigrača, navijača i prijatelja, potekla je i poneka suza iz njegovog oka, stiglo je i slatko iznenađenje – torta „By Viki”, koju je pripremila Viktorija, kao još jedan mali znak zahvalnosti za sve što je Zigi dao klubu i nogometu.

Zato ova fotoreportaža nije samo priča o jednoj utakmici protiv Rugvice. Ovo je uspomena na dan kada je završilo jedno veliko nogometno poglavlje.

Na petak kad je otiš’o Zigi.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

 

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version