Unatoč sivom i tmurnom vremenu, velikogorička manifestacija Petek na Gorice ponovno je okupila šaroliku skupinu posjetitelja, OPG-ova i umjetnika iz cijelog turopoljskog kraja i šire, donoseći sa sobom obilje okusa, mirisa i zajedništva. Ovog puta, više od dvadeset izlagača izložilo je svoje rukotvorine i delicije, ističući se na Art placu i Mljac placu.

Od ručno rađenih fertuna do prekrasnog unikatnog nakita, posjetitelji su imali priliku istražiti raznoliku ponudu. Za ljubitelje tradicionalnih okusa, tu su bile domaće delicije poput žganaca s tropom, bažula, i nezaobilaznih turopoljskih štrukli.
Manifestacija nije samo gastro doživljaj, već je i prilika za druženje i povezivanje raznih generacija. Ovoga puta, aktivno su se uključili i najmlađi, učenici iz OŠ Eugena Kvaternika, koji su svojim ručno rađenim vrećicama doprinijeli šarenoj ponudi i vedroj atmosferi. S duge strane, svoj veliki doprinos, uz brojna društva žena, ovog puta dali su i umirovljenici iz Udruge umirovljenika podružnica Buševec čije članice su pripremile slasne štrukle, kolače i slane kiflice sa sirom i šunkom.
Po prvi puta na Petku na Gorice, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, brojni Velikogoričani stigli su na maninfestaciju kako bi besplatno obavili zdravstveni pregled, pregledali svoj vid, očni tlak, očnu pozadinu, prekontrolirali krv te još mnogo toga.
U večernjim satima održana je i kreativna radionica “Izradi svoju podgutnicu”. Voditeljica radionice, diplomirana dizajnerica Tina Miličević, polaznicama je predstavila tradicionalni turopoljski motiv – Podgutnicu. Svaka polaznica imala je priliku izraditi svoju podgutnicu kao modni detalj, donoseći komadić turopoljske tradicije u suvremeni svijet mode.
Sljedeći Petek na Gorice održat će se 07. lipnja.