Do Božića nas dijeli još nešto manje od dva mjeseca, a da se približava taj dio godine već nas podsjećaju Mičevčani. Naime, u ovom su mjestu prije nekoliko dana ulice okićene božićnim ukrasima. Na stupovima u centru mjesta postavljena su božićna zvona. Predsjenik Mjesnog odbora Ivica Barukčić kazao nam je kako ove ukrase nije postavio Mjesni odbor, no kako će uskoro i oni krenuti u blagdansko uređenje mjesta te da nam svima treba malo veselja u ovo vrijeme posebnih okolnosti.
Inače, kako nam je rekao predsjednik KUD-a Mičevec Vladimir Štarkelj, ukrase je postavio Grad Zagreb koji već nekoliko godina ukrašava mjesto.
I dok ima ljudi koji vjeruju kako je prerano ukrašavati ulice već u listopadu, ima i onih koji će biti sretni da što duže mogu uživati u blagdanskom ugođaju.
