
Rukometaši Gorice su u prvom kolu Lige za ostanak visoko porazili momčad Dubrovnika, u utakmici u kojoj su prigodu da nešto duže igraju dobili igrači, koji su dosad imali minimalnu minutažu.
Bio je to susret dva neravnopravna suparnika, a nesrazmjer u kvaliteti najbolje pokazuje kretanje rezultata (9:2, 12:4, 17:6, 20:9, 26:13, 31:16, 35:18). Najefikasniji kod domaćih bili su Juro Čakarić (8) i Lucijan Bura (8/1), a kod gostiju Toni Jakić koji je s 10 pogodaka bio strijelac utakmice.
Gorica u 2. kolu igra doma protiv Bjelovara (07. travnja 2021.).
Galerija fotografija
Premijer liga rukometaša – Liga za ostanak, 01. kolo
HRK Gorica – RKHM Dubrovnik 41:24 (22:11)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja -. Subota, 27.03.2021., 19 sati. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb). Delegat: Darko Cerniar (Rijeka).
GORICA: Sladoljev(V), Purić(V), Ceković 4, Zrinušić 2, Goričanec 2, Negran, Šalić 2, Čakarić 8, Vrbić, Grizelj 2, Bura 8(1), Barišić 1, Svržnjak 5, Tomašić 4, Novak, Gal 3. Trener: Andrija Nikolić.
DUBROVNIK: Raguž (V), Morović (V), Lopina, Kristović, Jurković 4, Topuzović 3, Prnjat, Jakić 10, Njirić, Alamat, Andrić 2, Mekić 5, Purin, Tomić. Trener: Ante Lagator.
Sedmerci: Gorica 1/1, Dubrovnik 0. Isključenja: Gorica 4 min., Dubrovnik 4 min.
Rezultati (subota, 27.03.2021.): Bjelovar – Umag 24:22, Zamet – Vinkovci 30:27.