Naslovnica Moja županija Gradovima i općinama 4,7 milijuna eura za sanaciju obiteljskih kuća stradalih u...

Gradovima i općinama 4,7 milijuna eura za sanaciju obiteljskih kuća stradalih u srpanjskoj oluji

0
13.07.2019. Nevrijeme u Velikoj Gorici. Foto: David Jolić/rvg.hr

Kako bi pomogla obiteljima čiji su domovi stradali u olujnom nevremenu 19. i 21. srpnja 2023. godine, Zagrebačka županija je na račune 6 gradova, među kojima je i Velika Gorica te 10 općina, uplatila 4,7 milijuna eura za sanaciju šteta na stambenim objektima nužnima za život. Iznos štete na stambenim objektima na području Velike Gorice je 8 736 eura.

– Gradovi i općine dužni su u što kraćem roku sredstva uplatiti fizičkim osobama čiji su objekti stradali u nevremenu, a temeljem procjene gradskih i općinskih povjerenstava iz Registra šteta te prema definiranim kriterijima. Maksimalni iznos koji se može dodijeliti iznosi do 90% vrijednosti prijavljene štete na obiteljskim i višestambenim objektima bez obzira radi li se o osiguranoj ili neosiguranoj imovini – ističu iz Zagrebačke županije.

Sredstva za ovu namjenu u iznosu od 4,5 milijuna eura osigurala je Vlada RH, dok je Zagrebačka županija osigurala dodatnih 207 tisuća eura kako bi se svaki korisnik dobio do maksimalno 90% iznosa prijavljene štete. Velikoj Gorici tako će biti iz Državnog proračuna isplaćeno 7 517,45 eura, a iz županijskog preostalih 344,95 eura.

Zahvaljujem se Vladi RH koja je ponovno stala uz stanovnike Zagrebačke županije i osigurala znatna sredstva za sanaciju objekata nakon srpanjske oluje. Naši gradovi i općine imaju ključnu ulogu u brzoj i transparentnoj distribuciji sredstava prema našim stanovnicima i stoga im se zahvaljujem na suradnji – rekao je župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić.

 

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version