Naslovnica Zanimljivosti Hoće li učenici i studenti i sljedeće godine imati pravo na besplatnu...

Hoće li učenici i studenti i sljedeće godine imati pravo na besplatnu vožnju vlakom? Vlada još nije donijela odluku

0

Svi učenici i studenti u Hrvatskoj imaju pravo na besplatan prijevoz vlakom do 31. prosinca 2025., no još nije jasno hoće li ta povlastica biti produžena i iduće godine. Ministarstvo prometa potvrdilo je da je u tijeku izrada prijedloga za 2026., ali odluka Vlade još nije donesena.

Projekt besplatnog prijevoza za učenike postoji od 2021., dok su studenti u njega uključeni tek od prošle godine. Kako piše Srednja.hr, prošle godine, Vlada je odluku o produljenju donijela u posljednjem trenutku, 27. prosinca, tri dana prije isteka prethodnog razdoblja. Trošak projekta u ovoj godini iznosio je oko 3,4 milijuna eura. Ministarstvo ističe da se očekuje da će se prijedlog Zaključaka Vlade o produljenju projekta za 2026. donijeti do kraja ove godine, a detalji će biti poznati tek nakon službene odluke.

Za sada, svi učenici i studenti mogu koristiti besplatan vlak do kraja 2025., a hoće li tako biti u 2026., vidjet ćemo u narednim danima.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version