Izazovan mjesec goričkih taekwondoaša: Habijačnić sakuplja bodove, a mlade nade osvajaju medalje

Datum:

Uspješan i izazovan mjesec je iza goričke ekipe iz Taekwondo kluba Velika Gorica. Kako ističu iz kluba prošli su tisuće kilometara i promovirali Veliku Goricu i klub po Europi i svijetu.

Tako vrijedna seniorka Sara Habijančić i dalje sakuplja bodove na svjetskoj rang listi. Sara je u proteklih mjesec dana nastupila na G1 Riga Open u Latviji i na G! Albania Open u Tirani. Na oba turnira zauzela je 9. mjesto i skupila ponešto bodova za WT rang listu.

– Možemo možda reći da nismo navikli na 9. mjesta, ali ako uzmemo u obzir da se Sara priprema za Europsko prvenstvo za mlađe seniore(U21) koje će se održati krajem studenog i kako očekujemo da bi tada trebala biti najspremnija onda s ovim rezultatima trebamo biti zadovoljni. Sara je trenutno 45 na WT rang listi što je i dalje izvrstan rezultat. Saru do kraja godine očekuje Europsko prvenstvo za mlađe seniore/ke, G1 BiH Open te seniorsko prvenstvo Hrvatske – kažu iz kluba.

Dok je Sara odrađivala svoje turnire, juniorke i kadetkinja Lejla Lea Kajfeš, su još jednom „potegnule“ do susjedne nam Srbije u grad Niš, na kvalifikacijski turnir za završni Grand prix za kadete i juniore koji će po prvi puta biti održan u prosincu u Rumunjskoj.

– Ovaj turnir okupio je skoro 950 natjecatelja iz preko 35 država, i ujedno je bio najviše rangirani turnir za Europsku rang listu kadeta i juniora, imao je oznaku E3. Na ovaj turnir smo išli s kadetkinjom Kajfeš i juniorkama Lanom Gavrilov, Lanom Horvat, Katarinom Bačurin, Dorom Habijančić i Sarom Prpić. Turnir je bio iznimno kvalitetan jer su došli svi najbolji sa Europske rang liste kako bi potvrdili odlazak na završni Grand prix – dodaju iz kluba.

Jedina koja je dohvatila postolje i brončanu medalju bila je Sara Prpić koje je s tim plasmanom potvrdila odlazak na završni Grand prix. Prpić je nastupila i na turniru u Albaniji i osvojila zlato.

Od ostalih naših sportašica jedino je Katarina Bačurin uspješno prošla prvo kolo i na kraju zauzela plasman na 9. mjesto, dok su ustale naše sportašice izgubile u prvom kolu.

– Nemamo za čime žaliti, cure su redom izgubile od protivnica koje su poslije završile na postolju, dale su svoj maksimum u ovom trenutku i idemo dalje jer pred njima su za ovu godinu još ostala dva velika turnira, G1 Croatia Open i G1 BiH Open, a za sljedeću godinu se nadamo da će netko od njih završiti na finalnom Grand prix-u – rekli su iz kluba.

Usporedo dok su klupski „prvotimci“ putovali po Europi, i mlade nade su odradili dva turnira, Čigra Open 2024 u Zagrebu te Dugo Selo Open 2024. Ekipa iz goričkog kluba osvojila je ukupno 17 medalja, od toga su dva zlata, deset srebrnih i pet brončanih medalja.

Na Čigra Openu medalje su osvojili: Antea Perić, Lejla Lea Kajfeš, Jan Becić, Petra Prlić, Katja Kajfeš srebrne, te brončane Naomi Čuić i Tamara Milić. Dugo Selo open medalje osvajaju: zlato Ema Bakula i Meri Muža, srebrne Tonka Vasilić Dražić, Antea Perić, Matej Turković, Paula Kučiš, Jan Becić te brončane Gabriela Matković, Patrik Lončar, Nika Horvačić.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Breška liga ponovno okupila najbolje malonogometaše Vukomeričkih gorica

23. MALONOGOMETNA LIGA "VUKOMERIČKE GORICE" Proteklog vikenda odigrana su prva...

Pojačan nadzor prometa na goričkim cestama – ovo su svi zabilježeni prekršaji

Policija je tijekom vikenda od 19. do 21. lipnja...

Od sutra kreće dobrovoljno darivanje krvi – poznati svi termini

Sutra kreće nova trodnevna akcija darivanje krvi u prostorijama...

Kako mladi gledaju društvene mreže? Evo što je pokazalo novo istraživanje

Gotovo polovica mladih u Europskoj uniji smatra da društvene...