Seminar o načinu uključivanja građana u zaštitu okoliša i upravljanje prirodnim resursima održat će se u srijedu, 30. ožujka, u 11 sati u dvorani Gradske uprave. Dio je to projekta “Participativno upravljanje prirodnim resursima” na području grada Velike Gorice koji Grad Velika Gorica provodi u suradnji s udrugama Zelena mreža aktivističkih grupa, DOOR, Odraz i Udrugom gradova.
“Na seminaru ćemo govoriti o načinu uključivanja građana u razne politike zaštite okoliša i upravljanja prirodnim resursima. Objasnit ćemo koji su to prirodni resursi koji su važni za grad Veliku Goricu, dat ćemo primjere dobre prakse i načela dobrog upravljanja. Na primjer, zanimljiva tema je participativno formiranje gradskog proračuna na primjeru grada Pazina koji je to već proveo”, najavio je Marko Ružić, voditelj Ureda za zaštitu okoliša Grada Velike Gorice.
Na seminaru će gostovati Olivier Bertrand iz francuskog grada Grenoblea koji je uveo princip participativnog upravljanja, a govorit će o upravljanju vodovodom u njegovom gradu.
Seminar se organizira kao dio Treće konferencije o dobroj ekonomiji u organizaciji Z.M.A.G.-a, a sudjelovanje je besplatno.



