U dvije sezone zaredom nogometaši Gradića su ispadali iz rangova u kojima su igrali, pa su tako iz petog razreda hrvatskog nogometa brzo i (pre)lako potonuli u sedmi, odnosno u jedinstvenu 1. ŽNL. Nije to, naravno, rasplet kakav su željeli u Gradićima, ispalo je tako spletom raznih okolnosti, ali zato je sad vrlo jasno što u klubu žele – vratiti se tamo gdje pripadaju!
S tim ciljem počelo je slaganje momčadi koja bi se, ako je suditi po prvim pokazateljima, trebala prošetati 1. ŽNL. Naravno da taj proces još nije ni izbliza gotov, ali aktivnosti koje se događaju u mjestu na rubu grada ukazuju na takav rasplet… Kad se kockice do kraja poslože, bit će ta slika još jasnija, ali već sad stižu pojačanja koja imaju niželigaško ime i prezime. I kvalitetu, naravno. Međutim, tu je i jedan upitnik…
NK Gradići, naime, rastali su se s dosadašnjim trenerom Markom Rajićem, koji je imao povjerenje kluba u cijeloj prošloj sezoni.
“Nakon završetka protekle sezone došlo je vrijeme za rastanak s trenerom seniorske momčadi, Markom Rajićem. Marko je tijekom cijele prošle sezone vodio našu seniorsku momčad, a ujedno mu je to bilo i prvo iskustvo u radu sa seniorima. Iako unatoč velikom trudu i zalaganju nismo uspjeli ostvariti željene rezultate, želimo istaknuti njegovu odgovornost i posvećenost klubu.
Kako se Marku otvorila nova prilika za nastavak trenerske karijere, a mi smo htjeli promjenu i nekoga s malo više oštrine, donesena je odluku o završetku suradnje. Ovim putem zahvaljujemo Marku na uloženom radu, vremenu i energiji te mu želimo puno sreće i uspjeha u daljnjem radu, kako na sportskim terenima, tako i u privatnom životu”, objavili su iz Gradića.
Ime njegova nasljednika zasad nije objavljeno i to je taj upitnik koji se nadvija nad ovu priču. Međutim, tko god bude novi trener, imat će na raspolaganju ozbiljan kadar…
Prva objava otkrila je da je novi igrač Gradića dosadašnji član Kurilovca Filip Turkalj.
“Ime koje ne treba posebno predstavljati. Igrač koji će za sebe prvi reći: ‘Znaš da ja puno ne pričam.’ I stvarno ne priča puno… Ali zato na terenu govori djelima! Beskompromisan radnik, vrhunski karakter i igrač koji donosi sigurnost, energiju i pobjednički mentalitet u naše redove”, predstavili su prvo pojačanje iz NK Gradića.
I drugo je bilo sličnog profila, jer novi igrač Gradića je i Marijo Šandor.
“Sjećate se 2022. godine kada su mnogi pisali kako su Gradići procvjetali nakon njegovog povratka iz Austrije? Vrijeme je da ponovno procvjetaju!
“Marijo se još jednom vraća kući nakon impresivne austrijske epizode u kojoj je upisao čak 220 utakmica, promijenio nekoliko klubova i postigao nevjerojatnih 147 pogodaka!”
Brojke govore same za sebe, ali oni koji ga poznaju znaju da je Marijo puno više od statistike. Veliki radnik, vrhunski sportaš i čovjek koji nikada ne odustaje. Borac koji na terenu uvijek daje posljednji atom snage za svoju momčad! Sigurni smo da će svojim iskustvom, kvalitetom i karakterom ponovno biti jedan od ključnih kotačića naše momčadi u nadolazećoj sezoni”, poručili su iz kluba.
U kategoriju povratnika kući, ali i ogromnih pojačanja, spada i Ivan Rajić.
“Nakon godina dokazivanja kroz zahtjevne utakmice 3. HNL Središte, nakon brojnih odigranih minuta i velikog traga ostavljenog u dresu NK Mraclin, Ivan se vraća tamo gdje pripada – u plavi dres NK Gradići! Riječ je o igraču kojeg krase čvrstina, karakter, borbenost i pobjednički mentalitet. O igraču koji nikada ne odustaje, koji ostavlja srce na terenu i koji je svojim igrama već ranije zaslužio poštovanje svakog navijača našeg kluba, a i šire.
Oni koji ga poznaju znaju da ne dolazi samo kvalitetan igrač.
“Vraća se vođa. Vraća se ratnik. U vremenu kada se nogomet često svodi na statistiku, postoje igrači koje ne možeš opisati brojkama. Njihovu vrijednost vidiš u svakom duelu, svakom klizećem startu, svakoj izgubljenoj lopti koju pretvore u osvojenu. Takav je Ivan Rajić”
Danas ne predstavljamo samo pojačanje. Danas predstavljamo povratak jednog od naših. Dobrodošao kući, Ivane!”, emotivni su bili u Gradićima i u ovom slučaju.
A onda je, kao četvrti dio pokera pojačanja, predstavljen i Luka Mandura.
“U sezoni 2024./25. u dresu Zelengaja odigrao je samo jednu polusezonu, ali je u svega 14 prvenstvenih utakmica postigao čak 22 pogotka i završio kao drugi strijelac lige. Nakon sjajnih nastupa krenuo je u međunarodni izazov te se okušao na austrijskim terenima, a u naš klub dolazi iz NK Metalac Sisak, gdje je nastavio potvrđivati svoju kvalitetu.
U Gradiće dolazi igrač čije su najveće vrline brzina, osjećaj za gol, borbenost i pobjednički karakter, a svi vjerujemo kako će svojim iskustvom i realizacijom biti od velike važnosti za našu momčad u nadolazećoj sezoni”, poručuju iz kluba.
S ova četiri dolaska Gradići su dobili izvrsne temelje za ostvarivanje visokih ciljeva, a nadogradnja slijedi. Počevši od objave imena novog trenera…
