Kako se i nagađalo, Krešimir Ačkar od sutra će ipak zasjesti u saborsku klupu. Naime, 26 zastupnika HDZ-a odlazi u izvršnu vlast ili će obnašati neke druge dužnosti nespojive sa zastupničkima, a već su poznata i imena ljudi koji će ih mijenjati. Među njima je i predsjednik GO HDZ-a Velika Gorica te zamjenik gradonačelnika Krešimir Ačkar, koji će zamijeniti ministra Davora Božinovića. Na izborima je Ačkar dobio 3.050 preferencijalnih glasova, a vodio je i kampanju svoje stranke na velikogoričkom području.
Podsjetimo, u Saboru će od Goričana biti i gradonačelnik Dražen Barišić, koji je to mjesto izborio kao četvrti na listi HDZ-a u šestoj izbornoj jedinici.
