Mihael Zmajlović je predao je kandidacijske liste za župana i Skupštinu Zagrebačke županije, a tom je prilikom komentirao kako je apsurdno da se kandidatura mora podnositi u drugoj županiji – gradu Zagrebu. Istaknuo je ponovno kako mu je cilj formalno prebaciti sjedište županije u Veliku Goricu, kao najveći grad, te napraviti reorganizaciju po kojoj bi se županijske institucije približile svim 9 gradova i 25 općina na području Zagrebačke županije.
Mihael Zmajlović kazao je kako on i njegov tim ljudi nude znanje, iskustvo i energiju neophodnu za promjene. Program s kojim se predstavljaju građanima nosi naziv “Županija kakvu trebam” te obuhvaća konkretne prijedloge i nove ideje, koji su nastali na osnovu stvarnih želja i potreba stanovnika Zagrebačke županije.
– Županija treba ljude koji će vratiti povjerenje u institucije, koji će vratiti građanima vjeru u to da nema nikakve tolerancije prema korupciji i da situacija ne može biti takva da ispred stanovnika budu interesi najužeg kruga prijatelja, obitelji i stranačkih kolega. Moj tim i ja imamo znanje, energiju i motivaciju voditi te promjene i stvoriti suvremenu, naprednu i uspješnu županiju – zaključio je Zmajlović koji na izbore izlazi kao kandidat ispred koalicije SDP-a i HSS-a, a uz njega su kandidati za zamjenike župana; Mirela Katalenac i Hrvoje Frankić.
