Naslovnica Vijesti Na goričkom području sedam novih slučajeva koronavirusa

Na goričkom području sedam novih slučajeva koronavirusa

0
04.04.2020. Velika Gorica. Prva travanjska subota u Gradu. Foto: David Jolić/rvg.hr

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području županije u posljednjih 24 sata koronavirusom je zaraženo novih 19 ljudi, a 20 osoba je izliječeno. Na području Velike Gorice sedmero je novooboljelih, od čega je četvero s područja općine Kravarsko.

– Od 19 novooboljelih osoba 7 slučaja je povezano s boravkom u Bosni i Hercegovini, 11 slučajeva su kontakti prethodno oboljelih, jedan slučaj je iz Klinike za psihijatriju Vrapče, dok je za jedan slučaj nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 32 osobe – kazali su iz Zavoda za javno zdravstvo.

Od početka pandemije do utorka u županiji je evidentirano 474 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 309 osoba, a 11 ih je preminulo. Trenutno su aktivna 154 slučaja.

 

 

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version