Naslovnica Moja županija Na goričkom području troje novozaraženih

Na goričkom području troje novozaraženih

0
16.4.2020. Velika Gorica - Drive in testiranje na koronavirus u Velikoj Gorici. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

Devet je novih slučajeva koronavirusa na području Zagrebačke županije, javlja županijski Zavod za javno zdravstvo. Tri novozaražene osobe su s područja Velike Gorice, četiri nova slučaja ima Ispostava Doma zdravlja Samobor, dok su dva COVID-19 pozitivna na području Jastrebarskog.

Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija.

– Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana – poručili su.

Do danas je na goričkom području zaraženo 43 ljudi. Njih 36 je ozdravilo, a troje umrlo.

Na području Zagrebačke županije do 11 sati evidentirana je 151 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. Do sada je ukupno izliječeno 125 osoba, a četiri su preminule.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version