Nakon odlaska Mirona Češkića, koji je zaključno s posljednjim danom svibnja završio svoju goričku epizodu i vratio se u rodno Đakovo, Košarkaški klub Gorica ostao je bez čovjeka koji je obavljao dvije dužnosti, budući da je bio i trener prve momčadi i tajnik kluba. To je, naravno, automatski značilo da će se morati pronaći dva nova rješenja umjesto dosadašnjeg jednog, jer nije baš uobičajno da trener seniorske momčadi vodi i sve operativne poslove u klubu.
Imenovanje novog trenera i dalje se čeka, tek ćemo u danima ili tjednima pred nama doznati tko će s klupe povesti Goričane u novu sezonu Prve muške lige, dok je pitanje tajnika kluba već riješeno. Tu funkciju preuzet će Igor Đuran (38), koji se kroz posljednja gotovo dva desetljeća afirmirao u lokalnom novinarstvu, prvo kroz RVG i Reporter, zatim i kroz portal VGdanas, a posljednjih godina kao urednik i novinar na županijskom 01portalu.
Svih tih godina Đuran je aktivno sudjelovao u sportskom životu grada, novinarski prateći sve sportove i klubove iz našega grada i okolice, a jedno vrijeme bio je uključen i u rad KK Gorice, i to u svojstvu glasnogovornika. Dio našega košarkaškoga kluba bio je i u mladosti, budući da je u tinejdžerskim godinama nosio dres mlađih kategorija kluba, a u ovoj fazi svoga života i karijere stiglo je vrijeme za novu ulogu. Na temelju svega toga, u Upravnom odboru kluba došli su do zaključka kako je upravo Đuran najbolji izbor za upražnjenu tajničku funkciju.
U cijelom procesu uhodavanja, a onda i operativnog vođenja kluba, podršku će imati u ljudima iz Upravnog odbora, koji bi u budućnosti trebali biti puno značajnije uključeni u rad i djelovanje našega kluba. Uz predsjednika Duška Radovića, koji će i dalje biti na čelnoj poziciji, svoja zaduženja dobili su i bivši košarkaši i treneri poput Dominika Živanovića, Zvonimira Kovačevića, Jakova Baričića, Marka Šukera i ostalih. Brigu o omladinskom pogonu vodit će Hani Istanbuli, koji uspješno vodi i školu košarke Velgor, a novosti će biti i u tom smislu, budući da se osim trenera prve momčadi traže rješenja i za vođenje pojedinih selekcija u mlađim uzrastima.
Formirala se, dakle, nešto šira ekipa ljudi koji su i ranije bili uz klub, pa se imamo razloga nadati da će se u razdoblju pred nama događati i određeni iskoraci, prije svega u radu s mladima i samom funkcioniranju kluba koji je u sezoni 2022/23. ispao iz najvišeg ranga natjecanja, a tijekom nedavno završene sezone u jednom trenutku došao i u situaciju da juniori budu izbačeni iz natjecanja. Kasnije su, nasreću, ipak vraćeni u svoje prirodno okruženje, ali poslužilo je to kao jako dobro upozorenje da bi se neke stvari trebale mijenjati.
Osim Mirona Češkića, koji je ostavio jako dobar dojam u oba segmenta kojima se bavio, u klubu više nisu ni sporni trener juniora Filip Tanta, glavni akter spomenutog skandala, kao ni sportski direktor Tonći Mašina, koji je propustio gotovo sve utakmice seniorske momčadi prošle sezone.
