Prvi radni tjedan priprema za novu sezonu ide svome kraju, preostalo je još samo odraditi poslijepodnevni trening u petak, a prvi vikend na pripremama donijet će i prvu utakmicu. Nogometaši Gorice za početak će igrati međusobno.
Taj je ogled, za kojeg iz kluba poručuju kako je zatvorenog tipa, predviđen za ovu subotu. Trener Carević podijelit će kadar u dvije momčadi, svatko će dobiti minutažu, a on će sve promatrati vjerojatno iz hlada zapadne tribine. I stjecati prve dojmove o stanju igrača iz lanjskoga kadra, ali i o mogućnostima novih lica, kako prinova, tako i klinaca iz omladinske škole, kojih itekako ima.
Tjedan dana poslije, 4. srpnja, Goričani će odigrati prvu “pravu” utakmicu, ponovno na svom stadionu, i to protiv ukrajinske Zorje Lugansk. Klub je to iz kojega je prošle sezone na posudbu došao Žan Trontelj, pa će biti zanimljivo vidjeti hoće li Slovenac ovoga puta biti na drugoj strani.
A kad smo već kod Slovenije, prvi put će Goričani u Deželu otići 9. srpnja, kad je na rasporedu gostovanje kod slovenskog trećeligaša Brežica. Tri dana poslije gorčka ekspedicija će se preseliti u Sloveniju na centralni dio priprema, tijekom kojega će odigrati četiri utakmice.

Prvi protivnik, 13. srpnja, bit će ozbiljan, jer s druge strane bit će turski Göztepe, a tri dana poslije igrat će se s ukrajinskim prvoligašem Epicentrom. Do Austrije će Goričani skočiti 19. srpnja, jer tamo će se igrati s njemačkim St. Paulijem, dok je generalna proba gotovo pa spektakularna – Gorica protiv Šahtara iz Donjecka. Nema dvojbe da se trener Carević čuo sa sportskim direktorom Darijom Srnom, da se taj ogled lako dogovorio, jer Gorica i Šahtar već su igrali pripremne utakmice…
Sve u svemu, Goričani će imati jako dobre provjere, trebali bi spremni dočekati start prvenstva tjedan dana nakon Šahtara.
Foto: HNK Gorica/Facebook