Naslovnica Crna kronika Policija za vikend oduzimala vozačke, a u Starom Čiču uhitila je vozača...

Policija za vikend oduzimala vozačke, a u Starom Čiču uhitila je vozača kombija koji je napuhao 1,56 promila

0
foto: Petra Škrinjarić

Policija je u vikendu iza nas utvrdila 23 prometna prekršaja u sklopu još jedne akcije pojačanog nadzora vozila i vozača.

Među njima je kažnjeno petero vozača koji su vozili pod utjecajem alkohola, a ovoga puta najviše promila zabilježeno je kod 34-godišnjaka.

– U petak 20. listopada u 21,08 sati, muškarac starosti 34 godine, vozio se teretnim kombijem u Velikogoričkoj ulici u Starom Čiču. Nakon što je zaustavljen, utvrđeno je da je imao 1,56 promila alkohola u krvi što mu je umanjeno za dopuštenu pogrešku od 0,10/kg – rekli su iz goričke policije.

Muškarac je uhićen i smješten u prostorije policije do triježnjenja, a drugi dan je uz Optužni prijedlog prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel u Velikoj Gorici.

Vozači koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, vozačka dozvola im je privremeno oduzeta na rok od 12 sati i isključeni su iz prometa.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version