Naslovnica Politika Povratak u Sabor: Bivši gradonačelnik Barišić zatražio aktiviranje mandata

Povratak u Sabor: Bivši gradonačelnik Barišić zatražio aktiviranje mandata

0
13.04.2018., Zagreb - Treci dan za redom premijer Plenkovic je u Saboru. Danas podnosi izvjesce o sastancima Europskog vijeca. Drazen Barisic. Photo: Patrik Macek/PIXSELL

Dok istraga zbog sumnje u malverzacije u slučaju u kojem je glavnu ulogu imala tvrtka Elektrocentar Petek i dalje traje, bivši velikogorički gradonačelnik Dražen Barišić bit će zastupnik u Hrvatskom saboru. U četvrtak je Barišić zatražio reaktiviranje svog saborskog mandata, o kojem će na svojoj sljedećoj sjednici raspravljati Mandatno-imunitetno povjerenstvo.

Barišić je svoj mandat stavio u mirovanje 17. rujna 2020. godine, nakon što se našao u središtu već spomenute afere, odnosno nakon to je USKOK pokrenuo istragu o natječaju za velikogorički pročistač. Nakon razdoblja koje je proveo u pritvoru podnio je ostavku na mjesto gradonačelnika, na kojem ga je zamijenio tadašnji zamjenik Krešimir Ačkar, koji je nekoliko mjeseci kasnije na izborio postao deseti velikogorički gradonačelnik.

U Saboru je Barišića mijenjao Mato Čičak, načelnik općine Rugvica, koji će sad morati napustiti saborske klupe, a nova nevolja za bivšeg gradonačelnika pojavila se nedavno, kad je optužnicu protiv njega podigao Ured europskog javnog tužitelja.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version