Naslovnica Vijesti Poznati rezultati akcije „Pojas, mobitel i dječje sjedalice“

Poznati rezultati akcije „Pojas, mobitel i dječje sjedalice“

0
25.02.2016., Zagreb - Ilustracija. Uporaba mobitela bez hands free uredjaja tijekom voznje kaznjiva je u svim europskim zemljama. Sve je cesci problem i koristenje mobitela u voznji, a istrazivanja su pokazala da to ima isti ucinak na sigurnost voznje kao da je vozac pod utjecajem alkohola od 0,8 posto. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Jučer je na području Policijske postaje Velika Gorica u vremenu od 7 do 15 sati održana akcija „Pojas, mobitel i dječje sjedalice“. Utvrđeno je 18 prekršaja.

Četrnaest vozača nije koristilo sigurnosni pojas za vrijeme vožnje, do su četiri vozača počinila prekršaj nepravilnog korištenja mobitela za vrijeme vožnje.

– Akcija je provedena u cilju smanjenja broja prometnih nesreća s najtežim posljedicama, gdje su jedni od najčešćih uzroka nevezanje sigurnosnog pojasa i korištenja dječjih sjedalica, naročito u prometnim nesrećama u kojima dolazi do prevrtanja vozila i ispadanja vozača ili putnika, te nepravilnog korištenja mobitela – kažu iz policije.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version