U Ivanić-Gradu je otvorena e-punionica i odmah umrežena u nacionalnu mrežu punionica ‘puni.hr’, kojih je zasad 58.
„Ove punionice su budućnost. Ovo što danas otvaramo ‘ispred je nas’. U Ivanić-Gradu zasad imamo tek dva električna automobila, no proteklih dana ovu su punionicu koristili i automobili s čakovečkim i austrijskim registarskim pločicama. Ivanić-Grad teži zelenoj energiji, pa ćemo i kroz obnovu voznoga parka Grada i gradskih poduzeća voditi brigu da se nabave automobili koji će koristiti e-punionicu“, rekao je gradonačelnik Javor Bojan Leš.
Zagrebačka županija punionice ima u devet gradova i tri općine. Namjera je da se kroz naredne tri godine po jedna otvori u svakoj općini. Gradnju je dosad Županija sufinancirala u maksimalnom iznosu od 70.000 kuna, a platila je i izradu projektne dokumentacije.
„S ovim e-punionicama izravno smo se uključili u ‘europski život‘. Sada imamo infrastrukturu koja omogućuje dolazak gostiju s električnim automobilima“, rekao je Josip Kraljičković, pročelnik Upravnog odjela za fondove EU, regionalnu i međunarodnu suradnju. Podsjetio je da je korištenje e-punionica tijekom prve godine njihova rada besplatno.
