U pobjedama i porazima treba biti velik. A Gorica to doista je. “Svaki dan, svaki trenutak je prilika za učenje i prilika za napredak. Nogometni klub Rijeka na čelu sa predsjednikom kluba Damirom Miškovićem sigurno je jedna od najboljih priča u našem sportu i zato se ovim putem zahvaljujemo na gostoprimstvu, ljubaznosti i sportskom prijateljstvu kroz koje smo naučili mnogo i koje će trajati. Samo zajedničkim snagama i kvalitetnom suradnjom možemo svi zajedno napredovati i biti korak bliže najboljima.” Ovaj tekst zahvale HNK Gorice osvanuo je na društvenim mrežama i pobrao simpatije u cijeloj Hrvatskoj, a iz Rijeke je vrlo brzo stigao odgovor kojim se zahvaljuju Gorici na lijepim riječima uz obećanje da će se potruditi da se velikogorički klub vrati sa još ljepšim impresijama iz Rijeke u slijedećem gostovanju. Ovakva zahvala je i na društvenim mrežama izazvala ne samo simpatije već i podršku novom hrvatskom prvoligašu, a bilo je i simpatičnih komentara poput jednog simpatizera Rijeke koji je biranim riječima nahvalio Goricu: “Wade Wilson Ri: Ljudi, svaka Vam čast. Pokazali ste da papirnato “mali” klub može biti ekstremno velik u srcu, zalaganju, korektnosti i ponašanju. Ovo treba biti primjer SVIMA. Sretno i imate simpatije i podršku velikog navijača HNK Rijeke.” Uvjereni smo da će nakon ovakve komunikacije i vjerujemo isto tako dobrog gostoprimstva u našem gradu Gorica na slijedećem gostovanju pobrati nove simpatije na Rujevici i od strane Armade.
I nije nimalo slučajna ovakva komunikacija ova dva hrvatska klubova, jer Rijeka je po mnogočemu vodeći klub HNL-a od organizacije, gostoprimstva, infrastrukture, navijača, a naša Gorica je primjer sportskog poslovanja u regiji i u upravi kluba često naglašavaju kako vole učiti od boljih kako bi i sama Gorica rasla u svim segmentima, a po svemu napisanom i viđenom u Rijeci su doista mogli i učiti, osim što se igrao i nogomet.
Kad smo kod nogometa doista je sretna okolnost da mali klub u svojoj prvoj prvoligaškoj sezoni može debitirati možda i na najljepšem nogometnom zdanju u Hrvatskoj uzevši u obzir aspekte funkcionalnosti, pratećih sadržaja i kvalitete travnjaka. Još uz činjenicu kada igrači po prvi puta istrče pred gotovo ispunjene tribine, srca sigurno kucaju brže, a impresije rastu. I upravo su te impresije u prvom dijelu sigurno i dobro zakočile Goricu da pokaže još više u samom uvodu utakmice, no kako su minute odmicale Gorica je izgledala sve bolje i u konačnici ostavila dojam momčadi koja ima još mnogo prostora za napredak i koja će skupo prodavati svoju kožu u I HNL.
Pobjeda Rijeke je potpuno zaslužena, realno, rezultat je mogao biti za još koji pogodak veći i na jednoj i na drugoj strani, Gorica je imala priliku utakmice kod rezultata 1:0 za Rijeku kada je Zwolinski izbio sam pred vratara Rijeke koji je padom u noge spriječio pogodak, a odbijenu loptu je Maslowski zamalo uputio preko praznih vrata. U Gorici su odmah nakon ove utakmice krenuli sa pripremama za Slaven Belupo. Premijerna prvoligaška utakmica u Velikoj Gorici se igra u subotu 04. kolovoza s početkom u 17:30 sati na našem gradskom stadionu, vjerujemo i uz veliku podršku domaćih navijača.
