Prije godinu dana prvi put naklonio se hrvatskoj publici u Lisinskom, te tako postao prvi crnogorac koji je održao solistički koncert u ovom hramu glazbe. On je Sergej Ćetković, a ove godine publiku će počastiti s čak dva koncerta. Prvi je održan u subotu, 05.studenog i bio je rasprodan u rekordnom roku, što je organizatore potaknulo da zakažu još jedan glazbeni spektakl 12.studenog.
Netom prije prvog koncerta družili smo se sa Sergejem koji je istaknuo kako je jako sretan što će se tri puta pokloniti publici u Lisinskom. „Ne očekujem ništa manje nego prošle godine, dobru atmosferu i nasmijanu publiku, te očekujem da sa mnom pjevaju sve pjesme od prve do posljednje.“
Iskrenost i spontanost, dvije su odlike koje krase ovog glazbenika, i koje primjetite nakon par riječi koje vam uputi, a takav je i na sceni, što nam je i sam potvrdio.
„Uvijek kažem i trudim se da se pokažem u pravom svjetlu, jer energija i vrijeme koje provedeš na sceni, učini da svaki sljedeći koncert publika bude uz tebe. I uvijek se trudim dati maksimum jer uživam u svom poslu, a danas je to na neki način privilegija, biti na sceni i baviti se poslom koji voliš. Jako je bitna iskrenost, i moraš vjerovati u to što radiš. Biti iskren, to je formula za uspjeh.“
Pitali smo Sergeja što publika ovog puta može očekivati od njega, a evo što je odgovorio: „Ne obećavam ništa, nisam političar, dolazim sa svojom glazbom, sa svojim bendom da napravimo dobru atmosferu, da pjevamo, da se zezamo, a možda i zaplačemo zajedno.“
Kao i uvijek, ostavio je i jednu mudru za kraj. „Čitajte znakove pored puta, jer sve piše, samo treba znati čitati.“
Na drugom ovogodišnjem koncertu Sergeja Ćetkovića u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog možete uživati 12.studenog s početkom u 20 sati.
