Policija je završila kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjakom kojeg sumnjiči da je od 5. do 18. siječnja sa zagrebačkih ulica ukrao 26 brončanih rešetki sa šahtova.
„Sumnja se da je od 5. do 9. siječnja iz Varšavske ulice, Preradovićeve ulice i Prolaza sestara Baković otuđio 19 brončanih rešetki (poklopaca šahtova) te od 16. do 18. siječnja iz Varšavske ulice, Ulice Opatovina i Tkalčićeve otuđio još sedam brončanih rešetaka (poklopaca šahtova). Ukupna šteta pričinjena ovim kaznenim djelima iznosi oko 353 tisuće kuna“, priopćili su iz Policijske uprave zagrebačke.
No, osim materijalne štete njegov pothvat „prikupljanja sekundarnih sirovina“ prouzrokovao je i ozljeđivanje dvoje ljudi. 17. U Tkalčićevoj ulici u srijedu kroz otvor šahta upao 45-godišnjak i teško se ozlijedio, a jučer je u Varšavskoj ulici na isti način lakše nastradala 23-godišnjakinja.
Zbog osnovane sumnje da je počinio dvije teške krađe i četiri obične krađe, kao i dva kaznena djela dovođenja u opasnost života i imovine opće opasnom radnjom ili sredstvom protiv njega će policija podnijeti kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu.
