Naslovnica HOTNEWS Subotom uvečer idem…u Tuđmanov park slušati Lajbeke

Subotom uvečer idem…u Tuđmanov park slušati Lajbeke

0
Foto: Tamburaški sastav Lajbeki/ Vladimir Vinetić

U sklopu Goričkih večeri na ‘Tuđmancu’ vas od 20 sati očekuje koncert Tamburaškog sastava Lajbeki, koji su osnovali mladi tamburaši koji su karijeru započeli u KUD-u Dučec iz Mraclina, 2004. godine. Naziv Lajbeki nastao je 2009. godine nastupom na 2. VGF-u, ali kao tamburaški sastav djeluju i nekoliko godina prije pod raznim imenima.

– Njihov repertoar pokriva sve žanrove glazbe, a imaju i nekoliko svojih autorskih pjesama s kojima su nastupili na raznim festivalima. Pobjednici su ‘Zlatnog glasa zlatne doline’, a na Aurea Festu 2018. godine stali su uz bok najpoznatijim hrvatskim tamburašima – Slavonskim lolama, Stjepanu Jeršeku, Ćiri Gašparcu – najavljuju iz Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica.

 

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version