Naslovnica Vijesti U Gorici dva nova slučaja zaraze, u županiji ukupno 18

U Gorici dva nova slučaja zaraze, u županiji ukupno 18

0
04.04.2020. Velika Gorica. Prva travanjska subota u Gradu. Foto: David Jolić/rvg.hr

U Gorici su, u odnosu na podatke od jučer, dva nova slučaja zaraze koronavirusom, dok ih je u Zagrebačkoj županiji ukupno 18, javlja Zavod za javno zdravstvo. U posljednjih 24 sata ukupno je izliječeno sedam osoba. Osim dva nova slučaja u Velikoj Gorici, novozaražene broje i Samobor (4), Sveta Nedelja (2), Zaprešić (1), Jastrebarsko (2), Dugo Selo (3), Sveti Ivan Zelina (1), Općina Jakovlje (1), Općina Pušća (1) i Općina Stupnik (1).

– Od 18 novooboljelih osoba sedam slučajeva povezano je s ljetovanjem na obali, sedam slučajeva su kontakti prethodno oboljelih, jedan slučaj povezan s boravkom u Bosni i Hercegovini, dok je za tri slučaja nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 47 osoba – kažu iz Zavoda za javno zdravstvo zagrebačke županije.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version