Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na goričkom području u posljednjih 24 sata nema novih slučajeva koronavirusa. U županiji je pak sedam novooboljelih, dok je isti broj i izliječenih osoba. Nove slučajeve broje Dugo Selo, Sveti Ivan Zelina, koji imaju po dva te po jedan slučaj u Jastrebarskom, Klinča Selima i Stupniku.
– Od sedam novooboljelih osoba jedna je kontakt prethodno oboljelih, jedan slučaj je povezan s boravkom u BiH, jedna osoba se zarazila na radnom mjestu u Zagrebu, dok je za četiri slučaja nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 48 osoba – kažu iz Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije.
