Na inicijativu KUD-a „Dučec“ četiri vrijedne žene iz Mraclina, Darinka Kos, Loreta Gerić, Jelica Šimun i Vesna Tafra, izradile su prvi veliki adventski vijenac koji je postavljen ispred kapele sv. Vida. U vrijeme došašća, svake nedjelje do Božića, mještani će se okupiti i zajedno sa župnikom upaliti po jednu svijeću.

Tako je bilo i danas. Nakon mise, župnik Đuro Sabolek upalio je drugu adventsku svijeću, a nekolicina mještana pobrinula se za okrepu – bilo je tu domaćih kiflica, makovnjače, orehnjače pa do fine domaće rakije i orahovca.
- 04.12.2016. Mraclin – Danas je upaljena druga adventska svijeća u Mraclinu. Foto: Vesna Tafra
- 04.12.2016. Mraclin – Danas je upaljena druga adventska svijeća u Mraclinu. Foto: Vesna Tafra
- 04.12.2016. Mraclin – Danas je upaljena druga adventska svijeća u Mraclinu. Foto: Vesna Tafra
- 04.12.2016. Mraclin – Danas je upaljena druga adventska svijeća u Mraclinu. Foto: Vesna Tafra